13/01/2022

Joanna Kucharska OCD, Przedsionek nieba. Powieść karmelitańska.


 wydanie: 2022

wydawnictwo: AA


Czym jest Karmel? Kim jest mniszka? Kto normalny decyduje się na życie za kratą? Jak daleko sięga rygor codziennego życia? Jak te kobiety radzą sobie z samotnością? Jak funkcjonują w codzienności? Z czym się zmagają? Czy mniszką lub mnichem mogą zostać tylko duchowi herosi? O co im chodzi w życiu…?

Na tego typu pytania będziemy mogli przynajmniej po części znaleźć odpowiedzi wraz z poznawaniem dziejów Oli, podążając razem z nią po ścieżkach jej wielkiej duchowej przygody. Powieść odkrywa rąbek serca powołanej dziewczyny i kawałek świata za klauzurą, tak często w powszechnej opinii ograniczony do stereotypowych wyobrażeń. Autorka jest mniszką w Karmelu Maryi Matki Pojednania w Bornem Sulinowie.

Ta książka pozwala poznać Karmel „od środka” i zrozumieć, że to szczególne miejsce – ale jak najbardziej dla zwykłego śmiertelnika. […] Autorka wplotła w fabułę bezcenne rady i wskazówki, pokazuje też jak ważne jest towarzyszenie duchowe i pomoc ludzi w dojrzewaniu, by dokonywane wybory życiowe osadzone były na mocnych fundamentach. Odkrywa przed czytelnikiem piękno i głębię duchowości karmelitańskiej, która jest podarowana całemu Kościołowi dzięki doktorom Kościoła: św. Teresie od Jezusa, św. Janowi od Krzyża i św. Teresie od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

Fragment zakończenia

 

opis wydawcy

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz